Identyfikacja gryzonia

Dezynsekcja - profesjonalne zwalczanie owadów

Najczęściej spotykane gryzonie w polskich domach

Mysz — Mus musculus

To gryzoń mniejszy od popularnego szczura, o dość długich uszach. Na szpiczastym pysku znajdują się wąsy, tułów zakończony jest długi, łuskowatym ogonem. Myszy są szarawe, a ich obecność można odkryć nie tylko po śladach odchodów i rozerwanych opakowaniach z jedzeniem, ale także po zapachu określanym jako duszny i słodkawy, bardzo nieprzyjemny.

Zagrożenie

Myszy stanowią zagrożenie nie tylko dla zapasów żywności, które potrafią uszczuplić. Zanieczyszczają jedzenie odchodami, wydzielinami i przenoszonymi bakteriami. Nietrudno przy nich o zakażenia, np. salmonellozą. Działają też alergizująco, niszczą kable, odzież, meble, izolację i inne elementy, doprowadzając do strat finansowych.

Szczur — Rattus

Nie jest trudno odróżnić go od myszy: jest dużo większy – osiąga nawet 30 cm długości. Jego ogon nie jest dłuższy od tułowia, jak ma to miejsce w przypadku myszy. Kolor szczura może przybierać różne odcienie, najczęściej jest szarobrunatny. Posiada długie zęby przednie i długie wąsy, zaś jego ogon, choć sprawia wrażenie łysego, pokryty jest niemal przeźroczystymi włoskami.

Zagrożenie

Szczury niosą za sobą szereg zagrożeń. Kradną ogromną ilość żywność i zanieczyszczają ją odchodami i wydzielinami, roznoszą groźne choroby (choroba Weila, gorączka krwotoczna, szczurza gorączka, tyfus, zakażenia pokarmowe), stanowią nawet zagrożenie dla budynków: ostrymi zębami są w stanie przegryźć niemal wszystko, co napotkają, w tym kable i ściany. Dlatego należy je bezwzględnie zwalczać.

od 20 lat w branży ddd
Odpluskwianie, zwalczanie prusaków, pcheł, rybików.